Ankara Tıkanıklık Açma

17 Nisan 2018
Ankara Tıkanıklık Açma

Ankara Tıkanıklık Açma

ANKATEM Kanal Açma Firması, Ankara genelineki en iyi kanalizasyon temizleme hizmetlerini ve Ankara Tıkanıklık Açma hizmetlerini sunmaktadır. 1982’den beri yerel olarak sahip olduğumuz ve işletildiğimiz için hem ticari hem de konut müşterileri için kaliteli kanalizasyon temizleme hizmeti sunuyoruz.

Kanalizasyon hatlarınız ya da kanalizasyonlarınız düzenli olarak ya da düzgün bir şekilde temizlenmezse, tıkanabilirler ve boru hattına ve borulara zarar verebilirler. Ankara Tıkanıklık Açma bu yüzden ihmal edilmemelidir.

Temizlenmemiş boru hatları sıhhi tesisat sistemini tıkayacak ve gerektiği gibi çalışmasını engelleyecektir. Bu, daha da tehlikeli etkilere yol açacak su taşmalarına yol açabilir. Neyse ki Ankara Tıkanıklık Açma drenaj temizleyicileri, drenaj temizlik hizmetlerimizle birlikte 24 saatlik Acil Durum sıhhi tesisat onarımları sunmaktadır.

Ankara Tıkanıklık Açma

Ankara Tıkanıklık Açma

Ankara Tıkanıklık Açma Hizmeti

Küvet veya lavabonuz normalden daha yavaş boşalıyorsa veya hiç boşalmıyorsa, tahliye tıkanmış demektir veya hasar görmüştür. Ankara Tıkanıklık Açma ANKATEM tesisatçıları bir tahliyenin sökülmesinden ve mutfak tahliyesinin temizlenmesi, banyo tahliyesinin temizlenmesi ve bodrum tahliyesinin temizlenmesi için son teknolojiyi kullanırlar ve kırmaya dökmeye gerek kalmadan tıkanma sorununu hallederler.

Ancak, Ankara Tıkanıklık Açma için bazen tıkanmış bir tahliyeyi temizlemek için kendinizi atabileceğiniz basit adımlar vardır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin. Basit tıkanmalar için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

Temizleme Çözümleri Kullanarak Tıkanmış Bir Drenaj Nasıl Temizlenir?

Lavaboda gitmeyen su birikintisi varsa, tıkanıklığa bir lavabo pompası ile çözüm bulabilirsiniz. Her ufak tıkanmada Ankara Tıkanıklık Açma hizmetlerini aramak zorunda değilsiniz ancak tıkanma sürekli tekrarlanıyorsa ciddi bir tıkanma söz konusu olabilir. Bu yüzden Ankara Tıkanıklık Açma hizmetlerini sürekli sorunlarda mutlaka aramalısınız. Pompayı giderin üzerine yerleştirin ve taşma deliğini parmağınıza takın. Bir seferde dört veya beş hızlı itme kullanarak boşaltma yapın. İşlemi birkaç kez tekrarlayın. Tıkanmış tahliyeyi başarılı bir şekilde temizlerseniz, lavabonun çok çabuk boşaldığını fark edeceksiniz. Eğer pompayla açılmıyorsa farklı yöntemler deneyebilirsiniz.

Ardından, evinizin etrafında hangi temizleme çözümlerine sahip olduğunuza bakın. Sirke, limon suyu olduğu gibi tıkanmış kanalların temizlenmesi için iyi çözüm olabilir. Kabartma tozu, boraks ve hatta tuz, sıvı maddelerden biri ile ekstra güç için karıştırılabilir. Bir temizleme çözeltisine (sirke veya limon suyu ve diğer kuru toz bileşenlerinden biri) karar verdikten sonra, kabartma tozu, Boraksı dökmeye veya drenajı tuzla doldurmaya başlayın. Ankara Tıkanıklık Açma için Yarım bardak yeterli olacaktır. Önceden sirke veya limon suyu ile karıştırmaya gerek yok, çünkü iki bileşen birbirleriyle temas ettikleri için köpürme eylemiyle reaksiyona girer. Bu kimyasal işlem, birçok normal tahliye tıkanıklığının çözülmesine yardımcı olacaktır. Drenajı 15-30 dakika boyunca bir bezle örtün, bu sırada çözelti tıkanmaya veya çözülmeye başlamalıdır. İşlemi en az bir kez daha tekrarlayın. Bazen bu basit bir tıkanıklığı temizlemek için gerekli olan her şeydir. Eğer bu yöntem işe yaramıyorsa Ankara Tıkanıklık Açma hizmetlerini aramanın zamanı gelmiş olabilir.

Bir Pompa Ve Ev Eşyaları Kullanarak Tıkanmış Bir Drenaj Nasıl Temizlenir?

Yukarıdaki çare işe yaramazsa, lavabo pompasını tekrar dışarı alın ve drenaj açıklığı etrafında sıkı bir conta oluşturun. Yine, taşma deliğini kapatmak için bir parmağı kullanın ve zayıflatılmış tıkanıklığı çıkarmak için dalmaya başlayın. Daha etkili daldırma için, tıkanma üzerindeki basıncı arttırmak için küveti veya lavabonu sıcak suyla doldurun. Ankara Tıkanıklık Açma Eğer tıkanıklığın lavabonun dirsek yerinde olduğuna inanıyorsanız, suyu yakalamak ve kapanı çıkarmak için tutucu tertibatın altına bir kova koyun. Daha sonra, tuzak bir parça sert tel veya bir elbise askısı kullanarak çöp kutusu üzerinde elle temizleyebilirsiniz.

Dirsek kısmını çıkarmak istemiyorsanız, metal bir askıya alın ve küçük bir kanca gibi kavisli bir ucu dışarı doğru uzatın. Tıkanıklık ile temas edene kadar askıyı tahliye ile beslemeye başlayın. Askıyı, tıkanıklığa nüfuz edebilecek ve tekrar tekrar bükülebilecek şekilde konumlandırmaya çalışın. Tıkanıklığı yakaladıktan sonra, drenajı geri çekmeye başlayın. Kağıt havluları ve daha temiz bir temizleyici bulundurun, bu nedenle damlayan tıkanıklıklar zemin, küvet veya lavaboyu lekelememektedir. Tüm bu işlerle uğraşmak istemiyorsanız Ankara Tıkanıklık Açma hizmetlerini arayın ve ANKATEM 7/24 sizin için tıkanmaları açsın.

Bir askı çalışmıyorsa veya uygun bir kartınız yoksa, kablo burgu olarak bilinen bir tesisatçı yılanını satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Bu, tıkanıklıkları ve tıkanıklıkları gidermek için bir drenaja derinlemesine ulaşmak için tasarlanmış uzun bir çelik tel bobinidir. El krank modelleri yeni başlayanlar için güvenlidir fakat elektrikle çalışan mekanik kablolar deneyimsiz kişiler için çok tehlikeli olabilir.

Ankara’da Tıkanıklık ve Drenaj Temizliği

Sabah rutinlerinizle meşgul olduğunuzda ve birden tuvaletin tıkandığını fark ettiğinizde yaşadığınız stresi hayal edin. Günlük programınız ne yazık ki mahvoldu. Kirli kanalizasyon suyu sisteminin halılara ve ev aletlerine zarar vereceğinden korkuyorsunuz. İşe gidemeyeceksiniz. Artık endişelenmeyin! ANKATEM Ankara Tıkanıklık Açma, saygın kanalizasyon temizleme ve kanalizasyon temizleme şirketine danışın. Ankara’da son derece tecrübeli acil durum tesisatçılarımıza kaliteli hizmeti sunmak akıllıca bir karardır. Ankara Tıkanıklık Açma sadece acil durum çağrınıza hemen cevap vermekle kalmıyoruz, aynı zamanda en güncel ve teknik becerilere sahip sıhhi tesisat ekibimiz tuvaletinizi ve kanalizasyonunuzu kısa sürede tekrar boşaltacak. Ankara Tıkanıklık Açma hizmetlerinde en iyisini ve uygun fiyatlısını istiyorsanız hemen bizi arayın.

Ankara Drenaj ve Kanalizasyon Temizliği

Ankara’da drenaj temizlemesini sadece tıkanmış kanalizasyonlar gibi acil sorunları çözmek için değil, aynı zamanda sorunları önlemek ve köklerin büyümesi veya mineral birikimi gibi tıkanıklıkları önlemek için de planlamak önemlidir. Ankara Tıkanıklık Açma kanalizasyon temizliğinde planlı bir drenaj temizliği boruları, kanalizasyonları ve kanalizasyonları iyi durumda tutar ve sorunsuz çalışır. Ankara Tıkanıklık Açma hizmeti almak için boruların tıkanmasını beklemeyin tıkanmadan bizi arayın ve borulara bakım yapalım, böylece bir sabah tuvalet veya lavabo tıkanmasıyla uğraşmak zorunda kalmayın.

Ankara Kanalizasyon ve Drenaj Temizliği Hakkında Hızlı Bilgiler:
  • Yanıt süremiz: 60 dakika veya planlandığı gibi.
  • Kanalizasyon ve tahliye temizliğinin tipik nedeni: tıkanmış tıkanıklıklar, tıkanmış hatlar veya basit bakım için.
  • Ne temizleriz: sıhhi tesisat hatları, kanalizasyon hatları, ana hatlar, lavabolar, tuvaletler, duşlar, daha fazlası.
Ankara Temizlik Şirketi Kablolama Hizmetleri

Süzgeçlerinizi kablolamak, Ankara kanalizasyon temizleme ekibimizin, kablonun ucunda, yüzey altındaki sorunlara neden olan malzemelerin boyutlarına bağlı olarak farklı bitlerin bıçaklarını kullanma imkanı sunar. Boru çapı, borulara eklediğimiz bitleri de belirleyebilir.

Ankara drenaj ve kanalizasyon hattındaki tıkanıklıkları ve problemleri kaldırmak için en uygun maliyetli çözümü belirlemenize yardımcı olacağız.

Banyo Lavabo tıkanması için 6 Yol

Yavaş akan lavaboların veya iklimlendirme alanında su birikintilerinin uyarı levhalarını görüyor musunuz? Banyoya girerken karşılaştığınız hoş olmayan kokular var mı? Henüz bilmiyorsanız, tüm bu koşullar tek ve potansiyel olarak felaketle sonuçlanan bir sıhhi tesisat sorununa yol açabilir – açılması gereken bir tıkanıklık. Peki banyo lavabosunu açmak için ne yapabilirsiniz? Ankara Tıkanıklık Açma hizmetleri için bizi arayabilir veya aşağıdaki yöntemleri aramadan önce deneyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı ipuçları.

Tel askı

Sadece evinizde asılı olan bir şey mi ihtiyacınız var? Neden bir bükülmüş tel askıya almayasınız? Bu banyo tıkanıklıkları için oldukça basit bir yöntem ama etkili bir teknik olduğunu şaşırmış olabilirsiniz. Kablo askısının ucundaki küçük kanca, herhangi bir tıkanıklıktan kurtulmanızı sağlamak için tahliye kapağının arkasına itilebilir. Ankara Tıkanıklık Açma normalde drenajınızdan biraz saç ve diğer olası kötü şeyleri alırsınız. Yapabildiğiniz kadar fazla çöp temizledikten sonra, yolu temizlemek için biraz sıcak su döktüğünüzden emin olun. Eğer bu yöntem işe yaramazsa Ankara Tıkanıklık Açma için bizimle iletişime geçin.

Sirke ve Karbonat

Ankara Tıkanıklık Açma için bir kabın içinde kabartma tozu ve sirkeyi eşit miktarda karıştırın. Bu tamamen bir köpürme oluşturmalı ve derhal boşaltma yapılmalıdır. Bu fışkırtma eylemi, çıkarmanıza yardımcı olmak için çoğunlukla saç, kir ve atıklardan oluşan tıkanıklık üzerinde hareket edecektir. Sıcak suyla yıkaması için karışımın bir gecede drenajda oturmasına izin verin. Ayrıca, önce kabartma tozu dökebilir ve aynı miktarda sirke ile devam edebilirsiniz.

Islak ve Kuru Vakum

Evde bir tane varsa, ıslak ve kuru bir vakum da banyo lavabonuzu açıp açmanın etkili bir yoludur. İlk önce sıvıya ayarlandığından ve dağınıklığa yol açmamak için havalandırma deliğini kapattığından emin olun. Vakumun maksimum emme eylemi gerçekleştirmesini sağlamak için sıkı bir sızdırmazlık contayı örtmelidir. Eski bir piston başı harikalar yapabilir. Tahliyenizin tıkanmasına neden olan pis pisliği temizlemek için vakumu en yüksek seviyeye getirin.

Kaynayan su

Belki de yapılacak en basit şey sadece su kaynatmaktır. Bu neden işe yarayacak? Tıkanmış bir banyo lavabosunun normal suçlusu saç, kiri ve sabun köpüğüdür. Kaynar su, kanalizasyonlarınızın normal akışını sağlamak için tüm bunlarla birlikte çalışabilir. Hüner, kaynar suları birkaç saniyelik aralıklarla dökmek. Bu, tüm blokajlarda yoluna devam etmesini sağlayacaktır.

Boru Temizleme

Bu, altında bulunan lavabo dirseğini kaldırmayı içerir. Borudaki suyu ne olursa olsun yakalamak için boş bir kova yerleştirin. Boruyu çıkarmak için borunun uçlarındaki kayma somunlarını gevşetin. Kova üzerinde ters çevir. Eski bir diş fırçasını kullanarak kapağın içine sıkışan tüm kalıntıları temizleyin. İnatçı bir şeyden kurtulmak için bunu yapmak için uzunca bir süre gerekebilir. Takmadan önce kapanı yıkadığınızdan emin olun. Kapanı tekrar taktığınızdan emin olmak için daima sızıntı olup olmadığını kontrol edin.

Tesisatçı tamirini yaptırmak için, sadece kendi başına sıhhi tesisat tamirinde bulunduğunuz oldu mu? Tabii ki her ev sahibi, özellikle acil durumlarda küçük tesisat işleri yapabilmelidir. Ancak, lisanslı bir profesyonel tesisatçıyı çağırmanın zamanı geldiğini bilmek size çok fazla tasarruf sağlayabilir. Peki Ankara Tıkanıklık Açma için tesisatçıyı ne zaman arayacaksınız?

Damlayan Musluklar

Bu, birçok evde yaşanan en yaygın sıhhi tesisat sorunlarından biridir. Normalde, damlayan musluklar yıpranmış yıkayıcı ve contaların sonucudur. Bazen sorun, suyu dışarıya akmasına izin vermektense suyun borularda kalmasına yardımcı olan mühürlere kadar izlenebilir.

Yıkayıcılar sertleştiğinde veya yerinden çıkarıldığında, musluk kapatıldığında suyun damlamasını engelleyecek uygun sızdırmazlık sağlanamaz. Bu oldukça can sıkıcı olabilir ve fark edilmeden su faturanızı yükseltebilir. Yıkayıcıları değiştirmek normalde kendinizin yapması gereken bir iştir, ancak sahip olduğunuz musluk türüne bağlı olarak, özel araçlara ihtiyacınız olabilir.

Bir tesisatçı aramaktan ziyade özel araçları satın almak daha mı iyi? Açıkça, çünkü musluk yıkayıcılarını sık sık değiştirmeyi beklemezsiniz. Muhtemelen, en çok yılda bir kez veya daha uzun zaman bu aletleri kullanmayacaksınız. Bazı seramik musluklar örneğin contayı oluşturmak için seramik plakalar kullanırlar. Bu daha az bakım gerektirebilir, ancak içinde hala lastik yıkayıcılar var. Bu tip musluklar için rondelaların değiştirilmesi oldukça zor olabilir, böylece Ankara Tıkanıklık Açma işini uzmanlara bırakılması daha iyidir.

Çalışan tuvaletler

Tuvaleti çalıştırma problemine maruz kalmamış çok az ev sahibi var. Tuvaletin anatomisi, birkaç hareketli parça ile oldukça basittir. Bu, sızıntı durumunda sorun giderme ve onarımı oldukça kolaylaştırır. Bazen, çözüm sızıntıyı durdurmak için sifon sapını kıskaçlamak kadar kolaydır.

Ancak, ev sıhhi tesisat sisteminin çoğu bölümünde olduğu gibi, problem ilk başta göründüğü kadar basit değildir. Bazen, sineklik, doldurma borusu, yüzdürme aparatları ve hatta contaları değiştirmeye gittiniz, ancak tuvalet çalışmaya devam ediyor. Bu, Ankara Tıkanıklık Açma sadece mekanik bir problemden başka bir şeyin bir göstergesi olabilir. Su basıncının tuvalet contalarının su akışını içeremeyeceği çok büyük olabilir. Bu durumda, sadece iyi eğitimli bir lisanslı tesisatçı tuvaleti inceleyebilir ve çalışmasını durdurabilir. ANKATEM Ankara Tıkanıklık Açma yanında tesisat hizmetleri de vermektedir.

Düşük basınç

Yüksek su basıncı problem ise, düşük su basıncı ile aynı şey söylenebilir. Normalde bunun, sisteme daha fazla su sağlamak için ana su vanasını daha fazla döndürme meselesi olduğunu düşünebilirsiniz. Bu her zaman geçerli değildir, çünkü düşük su basıncının kaynağının, evinizdeki sıhhi tesisat sistemi ile ilgili bir şeyden ziyade arz ile mümkün olması mümkündür.

Genellikle problemi izole etmek için ana su vanasından gelen su basıncını test etmeniz gerekir. Eğer arzdan gelen su basıncı yeterli ise, o zaman problem, havalandırıcı veya duş başlığındaki mineral birikintileri ile ilgili olabilir. Ankara Tıkanıklık Açma göz önünde bulundurulması gereken diğer bir potansiyel nokta, sorunun aşınmış borularla ilgili bir şey olabileceğidir. Ankara Tıkanıklık Açma sorunun izole edilmesi kolay bir iş değildir ve oldukça göz korkutucu olabilir. Bu nedenle, sorunu doğru bir şekilde çözmenize yardımcı olmak ve Ankara Tıkanıklık Açma için lisanslı bir tesisat hizmetini çağırmanız gerekecek.

Tıkanmış Süzgeçler İçin Ankara Tıkanıklık Açma

Tıkanmış kanalizasyon söz konusu olduğunda, sorun ya tamamen durgun su ya da yavaş boşaltma olabilir. Ankara Tıkanıklık Açma en sık karşılaşılan diz çöküşü reaksiyonu, bir dalma pistonu almak ve drenajın düzgün akışı düzeltilene kadar devam etmektir. Bazı ev sahipleri, tıkanıklığı önlemek için bir sıhhi tesisat yılanı kadar ileri giderlerdi.

Çoğu zaman bu çalışır. Ancak, ev sıhhi tesisat sisteminin karmaşık yapısı ile, örneğin tıkanmış bir mutfak drenajı, sadece ana hat üzerinde mevcut olabilecek daha büyük bir tıkanıklığın belirtisi olabilir. Ankara Tıkanıklık Açma bu yüzden, eğer tıkanmış veya yavaş boşaltma hatlarına sık sık bakıyorsanız, Ankara Tıkanıklık Açma için profesyonel bir tesisatçıda arama zamanı olduğunu bilmelisiniz.

Optimum Performans için Kanalizasyonunuzu Temizleyin
ANKATEM’deki profesyonellerin çok geç olmadan kanalizasyonunuzu etkili bir şekilde temizlemesine izin verin. Ankara Tıkanıklık Açma tüm tıkanıklıkların ve birikintilerin kolaylıkla giderildiğinden emin olmak için  operasyonlarımızla rögar ve kanalizasyon hatlarını verimli bir şekilde vakumlamak için bize güvenebilirsiniz.